Oled aja jooksul ostnud erinevaid tööriistu, hoidnud neid siin ja seal kuid tänaseks on neid kogunenud nii palju, et tuleb mõelda kus neid hoiustada? Tööriistakastide valik on sama lai kui tööriistadel. Ühed sobivad rohkem tööriistade hoiustamiseks kodu garaažis või töökojas ning teised on sobilikumad ehitusobjektile või liikuvale ehitusmehele. Uuest aastast on Stokkeri valikus hästituntud Stanley tööriistakastid. Järgnevalt vaatame, millised on peamised tööriistakasti tüübid ja milline kast Sulle kõige sobivam.
Klassikaline sangaga tööriistakast
Sangaga tööriistakastid on enamjaolt valmistatud plastikust. See teeb nad võimalikult kergeks ja mugavaks kaasas kanda. Küll aga ei ole nad nii vastupidavad kui metallist tööriistakastid. Soovitame valida kasti, millel oleks metallist sulgurid, sest nende eluiga on oluliselt pikem kui plastist sulguritel. Selliseid tööriistakaste kasutatakse peamiselt tööriistade kaasaskandmiseks objektilt-objektile ning seetõttu ei ole vähe tähtis ka ergonoomiline käepide, mis muudab tööriistu täis kasti mugavaks kaasas kanda.
Üldiselt on enamikel sellistel tööriistakastidel ka väiksemate asjade paigutamiseks vastavad kohad. Neid saab panna vahesahtlisse, mis on kastist välja võetav või siis kaane küljes olevatesse sortimendi sahtlitesse. Ilma selle võimaluseta on kastis üks suur segadus ja tihtipeale ei leia üles otsitud tööriista või tarvikut.
Vesi ja niiskus ei tee tööriistadele head, eriti elektrilistele. Kui teed tööd sellistes oludes, siis Stanley valikust leiab sobiliku kasti, veekindel hoiusüsteem. Tööriistakast on valimistatud eriti vastupidavast struktuurvahust ja sellele on veekindlad tihendid. Selles kastis on tööriistad kindlalt kaitstud!
Sarnaseid tööriistakaste valmistatakse ka metallist, sobilikud on need töökodadesse ja garaažidesse. Kuid kui oled mobiilne oma tööriistadega, siis õige pea leiad end hoidmast plastikust kasti, sest see on lihtsalt nii palju kergem ja mugavam kaasas kanda. Metallist kasti kasuks räägib küll vastupidavus, suure tõenäosusega teenib see sind aastaid kui mitte aastakümneid.
Tööriistakotid
Meistrid, kelle kaasaskantavate tööriistade valikust ei leia suuremaid trelle või käsisaage, kasutavad sageli tööriistakotte või –vöösid. Need on kerged kaasas kanda ja mugavad tööriistu haarata. Sinna sisse mahuvad üldiselt kõik haamrid, kruvikeerajad, noad, peitlid-meislid, mõõtmisvahendid ja palju muud, mis ehitustöödeks tarvis. Hea mõte on vastavalt töö iseärasusele kott tööriistadega komplekteerida. Pole eritlist mõtet maja katusele ehitama minnes kaasa võtta asju, mida sa seal reaalselt ei vaja.
Tööriistakotis säilivad tööriistad paremini kui tööriistakastis. Nad on oma kindlates kohtades ja tekstiil hoiab neid kulumise eest.
Ratasega tööriistakastid
Kui sul on tarvis kaasas kanda ka suuremaid tööriistu, mis tööriistakotti või tavalisse sangaga kasti ei mahu, siis tuleb vaadata ratastel tööriistakastide poole. Need võivad olla väga mahukad, kuhu sisse mahuvad nii trellid kui erinevad saed ja freesid. Teleskoopkäepidemed muudavad kastid mugavaks järelveetavaks. Tihtilugu on need varustatud juba metallist sulguritega ja metallist käepidemetega, mis muudavad tööriistakasti vastupidavaks. Selliseid kaste võib kasutada ka tööriistade hoiustamiseks töökojas.