UUS!
Liitu kohe!
Telli Stokkeri uudiskiri ja naudi 7% allahindlust oma esimeselt ostult!
Open MenuTootekataloog0Open CartOpen Search
search
Seaded
Veebisait (riik)
Tarneriik
keel
0
Sinu ostukorv on tühiLisa ostukorvi mõni toode või
suundu e-poe pealehele
TASUTA TRANSPORT
kuni 30kg pakkidele, kui tellimus ületab 99€
Logi sisse
Tule kliendiks
searchOtsi
search
Valik erialaseid artikleid ja videosid tööriistadest, hooldusest ja remondist.

Maailma suurim spetsialiseeritud kartulitehnika tootja Grimme

18.09 2020 16:07

Grimme kartulitehnika on kogu maailmas laialdaselt tuntud ja oma töökindluse ning tootlikkuse poolest kasutajate poolt soojalt vastu võetud. Eelkõige aga tuntakse Grimmet kui kartulikombainide tootjat, vähemal määral teatakse ka tema uuenduslikke kartulipanekumasinaid ja kevadist mullaharimise eritehnikat (separaatorid, peenraadrad, vaheltharimiskultivaatorid ja -freesid).

Tänamatult vähe on aga tähelepanu saanud fakt, et Grimme toodab ka väga laia sortimenti kartuli hoidlatehnika seadmeid, alates vastuvõtupunkritest ja transportööridest kuni spetsiifiliste virnastajate ja sorteerideni. Just hoidlatehnika on viimasel ajal isegi rohkem kartuli ja köögiviljakasatajate huvi pälvinud, kuna kvaliteetse saagi säilitamine on võtmetähtsusega, kui soovitakse toodangut realiseerida pikema aja jooksul ja minimaalsete kadudega ning parima võimaliku realisatsioonihinnaga. Eeltoodust tulenevalt esitatakse tänapäevasele hoidlatehnikale väga kõrgeid nõudmisi – põllult koristatud saak peab koristuse tempoga samaaegselt saama võimalikult puhtaks mullast ja muust prahist (taimejäänused, kivid, vigastatud ja haiged mugulad jms). Seejuures peab selline kõrge tootlikkusega tehnika käitlema saaki õrnalt ja vigastusteta, et vältida võimalike haiguste levikut hoidlas. Väikesed tootearenduse detailid ja aastate jooksul välja kujunenud kogemused on siin määrava tähtsusega – näiteks millise disaniga ja mis materjalidest on suuri kartulikoguseid liigutavad vastuvõtupunkrite ja transportöörilindid, kui õrnalt ja kaugele ning kui täpselt suudavad saaki hoidlasse paigutada virnastajad. Kõigele lisaks ka see, kuivõrd on kõiki neid protsesse võimalik automatiseerida, et viia miinimumini inimtööjõukulu ja ka inimlikest eksimustest tingitud vead.

Meie kliimavöötme heitlikud sügisilmad esitavad hoidlatehnikale omaette suure väljakutse: sageli tuleb koristuse ajal võidelda vihma ja poriga, savikad mullad kipuvad mugulate ja tehnika külge kleepuma, segades nii ka masinate efektiivset tööd ja tõmmates alla tootlikkust. Seda kõike on Grimme oma kaasaegse hoidlatehnika arendamisel ja tootmisel püüdnud arvesse võtta.

1. Vastuvõtupunkrid (RH).

Kõigil Grimme vastuvõtupunkritel on pehmest ja kulumiskindlast materjalist polüuretaan spiraalrullikud, mis tagavad õrna mugulate käitlemise ja efektiivsema separeerimise võrreldes traditsiooniliste metallist spiraalrullikutega. Samuti aitavad need paremini vältida ummistusi väiksemate kivikeste ja kartulipealsetega. Hüdraulilise ülekandega rullikud on hooldevabad ja ökonoomsed ning tänu sellele ka väiksema jõutarbega.


Polüuretaanist 35-50mm spiraalvaltsid Grimme RH seeria vastuvõtupunkritel

Tsentrifugaalne Turbo Clean puhastussüsteem aitab kleepunud prahi ja mustuse rullikutelt eemaldada sekunditega, tagades seeläbi mugulate efektiivse puhastuse ilma käsitsi sekkumise vajaduseta ja ka kleepuvate savimuldade puhul. Mudelivalik on rikkalik, hõlmates ligi 20 erineva suuruse, tootlikkuse ja hinnaklassiga mudelit alates punkri mahust 4m3 ja lõpetades 24m3 punkri mahuga. Laias laastus jagunevad Grimme vastuvõtupunkrid 3 mudeliseeriasse.

E-seeria on nö „entry-level“ (nt RH 12-40E ja RH 16-40E) ehk hinnaklassilt soodsaimad väike- ja keskmise kartulihoidla jaoks sobivad masinad - ilma erilise luksuse ja lisavarustuseta, aga samas on seal olemas kõik vajalik kõrge tootlikkuse ja mugulate õrna käitlemise tagamiseks. Selle seeria punkrite juhtimine toimub ilma juhtpuldita käsitsi juhitavate hüdraulikakraanide abil. Vaata lähemalt Grimmer vastuvõtupunkrit RH20-45 siit


Vastuvõtupunker RH 16-40E

Teine seeria ilma mingi lisatähistuseta (nt RH 16-40) tagab varustuse mõttes nö maksimaalse mugavuse, võimalus valida Grimme innovaatilist lisavarustust, kasutada kombinatsioonis GBF seeria kastitäitemasinatega jne, sobib hästi ka suurematesse hoidlatesse.


Vastuvõtupunker RH 20-45

Kolmas, Combi seeria on parim valik just keskmise suurusega hoidlatesse ja kasvatajatele. Selle seeria masinatel on võimalik kasutada väga erinevaid kombinatsioone mugulate sorteerimiseks eri fraktsioonidesse vastavalt vajadusele ja olenevalt, kas prioriteediks on mugulate eriti õrn käitlemine või ülim täpsus fraktsioneerimisel. Lisaks saab selle seeria masinaid kombineerida paindlikult ühe-või kaheastmelise noppelauaga või eraldi sorteeridega. Nö mooduldisainiga masinad, mille noppelauad on varustatud 8 või isegi 14 spiraalvaltsiga ja mille ääres mahuvad korraga toimetama isegi kuni 12 töölist. Selliste masinate juhtimine toimub täies ulatuses otse juhtterminalist. Combi masinad on lisana varustatavad 2-astmelise valtsidega nn CLS separaatoritega kivide ja mullakamakate mehaaniliseks separeerimiseks. Nii teise kui kolmanda seeria juhtimiseks kasutatakse GBT 831 või GBT 818 juhtpulte, viimaseid ainult Combi seeria puhul.


Grimme Combi seeria vastuvõtupunker

Suure tootlikkusega ja suurte 9,5m3 – 24m3 vastuvõtupunkritega mudelid sobivad neile, kes nõuavad maksimaalset tootlikkust ja kes soovivad punkreid täita otse kallurhaagistest. Punkripõhja pikendused tagavad võimalikult õhukese mugulate kihi käitlemisel ja ühtlase voo nii mullasepareerimise üksusele kui ka järgnevatele masinatele. Punkripõhja liikumise kiirus on puldist paindlikult reguleeritav. Punkripõhja lindi mahukad ja pehmed taskud tagavad omakorda õrna mugulate käitlemise ja ühtlase voo ümberlaadimisel. Tugevad ja vastupidavad punkripõhja veoketid tagavad masina pika tööea ja minimaalse hoolduse vajaduse. Standartne mullaeraldussüsteem on 6 spiraalvaltsiga ja sobib hästi kergemate muldade jaoks, seevastu raskematele savimuldadele on valikus 9 polüuretaan spiraalrullikuga mullaseparaatorid. Eriti keerukate tingimuste jaoks on lisavarustusena saadaval isegi Grimme patenteeritud MultiSep separaator. RH20 ja RH24 mudelid võimaldavad äbi viia ühes etapis nii mullaeralduse kui mugulate fraktsioneerimise kokku kuni 3 eri fraktsiooni. Saadaval on ka põhjakonveieri automaatika ja andurid, mis muudavad põhja liikumise kiirust automaatselt vastavalt pealetulevale voole ja punkri täitumise nivoole. Selliseid punkreid saab omakorda kombineerida ka suurte TH seeria transpordipunkritega, kuhu suur kallurauto saab kiirelt tühjendada oma koorma ja mis kombinatsioonis vastuvõtupunkriga optimeerib automaatselt mugulate edasist transporti ja pealeandmist, korrigeerides punkripõhja kõrgust automaatselt vastavalt kartulite nivoole. See võimaldab edukalt optimeerida logistikat nende jaoks, kel põllud hoidlast kaugemal, vähendades vedukautode seisuaega miinimumini.

2. Transpordi- ja teleskoopkonveierid (SC ja TC).

Mõlemad konveieritüübid on Grimmel disainitud võimalikult tugevate ja töökindlatena. Mugulate õrn käitlemine tagatakse kriitilistes kohtades spetsiaalsete õhktaskute kasutamisega, mugulavooga kaasaliikuvate konveieri külgseintega ning paindlikult reguleeritava elevaatorilindi kiirusega. Konveieri kitsas raam ja ühtlane pindala kogu ulatuses teeb võimalikuks selle kasutamise ka täiendavalt noppelauana. Tugevad metallist veorullikud ja vastupidavad hooldevabad laagrid tagavad konveierite pika tööea. Vähemtähtis pole ka kummilindi nõgus disain ja muster, mis on kujundatud täpselt nii, et tagada mugulate võimalikult õrn ja kiire käitlemine ning välistada nende üleveeremine või üle ääre paiskumine transpordil, samuti tagada elevaatorilintide puhtus pikema kasutamisaja vältel.


Transpordikonveierid SC

Tavalised SC transpordikonveierid on saadaval 7, 9 või 12m pikkustena ja 80cm laiustena. Lisavarustusena pakutavad tandemrattad võimaldavad vajadusel mugavat ja kiiret ümberpaigutust hoidlas. Tehniliselt hästi läbimõeldud kiirühendused võimaldavad eri transportööre ja virnastajaid omavahel kiiresti ja mugavalt kokku ja lahti ühendada. Teleskoopkonveierid TC on saadaval 13 või 16m pikkustena ja 80cm laiustena. Konveierid on reguleeritava kõrgusega. Lisavarustusena on mugavamaks ümberpaigutamiseks saadaval hüdrauliline pööramine ja  juhtimine.
Reguleeritava pikkusega ja õhkpadjaga teleskoopkonveier TC

Grimme pakub ka vastuvõtupunkri ja transportööri kombineeritud lahendusi, mis on küll valdavalt suunatud idaturule Venemaale, aga on ka meie kartulikasvatuses kunagi üsna levinud olnud. Need on kergesti teisaldatavad ja kasutatavad nii otse põllul kui ka hoidlates. Näiteks mudel FL 512 on ette nähtud väiksemate ja keskmise suurusega kartulikasvatajatele. Kompaktne ja funktsionaalne. Varustatud mobiilse käiguosaga ja autonoomse hüdraulikaga. Mobiilse seadmena on kergesti teisaldatav ja võimaldab materjali vastu võtta kuhjadest või otse transpordivahenditelt. 


Mobiilne Grimme FL512 – ideaalne ka põllul toimetamiseks

 

3. Virmastajad (SL).

Virnastajaid on valikus 8 erinevat mudelit pikkustega vahemikus 12,5 – 22m. Kõik disainitud nii, et ülalpidamiskulud viia miinimumini. Juhtimine elektro-hüdrauliliselt, elevaatorlindi kiirus ja külgsuunalise liikumise kiirus on paindlikult reguleeritavad, tagades mugulate võimalikult õrna käitlemise ja viies miinimumi vajaduse virnastajat hoidlas ümber paigutada. SL125 ja SL145 on saadaval lindi laiustega 65cm. Standardvarustuses tuleb kaasa lihtsasti käsitletav masina töö juhtimiseks mõeldud switch box.

Suur kummist söötelehter tagab üheaegselt nii saagi õrna käitlemise kui suure tootlikkuse. V-kujulise mustriga kergelt väljaulatuvate kõrgendustega disainitud lindi põhi ja kaasaliikuvad kummist külgseinad täidavad täpselt sama eesmärki. Rataste liikumine on samuti hüdrauliliselt juhitav. Tänu lindi lõpuanduritele ja rataste anduritele on virnastaja külgsuunalise liigutamise vajadus viidud miinimumini ja hästi kontrollitud ning soovi korral automaatselt juhitav.

SL80 seeria virnastajad on 80cm lindi laiusega ja seega tootlikumad. Valikus on pikkused 14,5, 16,5 ja 18,5m. Virnastajad on edukalt kasutatavad ka viljahoidlates ja varustatavad spetsiaalse viljalehtriga. Lisavarustusena on vilja käitlemiseks saadaval lindi kiirus kuni 120 m/min. Juhtimine toimub valdavalt distantsilt kas juhtpuldilt, joystick puldilt GBX 820 või läbi universaalse VC50 terminali, mis on kasutatav ka enamuse teiste Grimme masinate juhtimiseks (nii kombainid kui istutusmasinad).

SL80 Quantum seeria virnastajad on samuti 80cm lindi laiusega ja valikus on pikkused 18, 20 ja 22m. Need mudelid on juba varustatud spetsiaalselt disainitud sissevõtulindiga, tagamaks minimaalse mugulate teisalduskõrguse ja viies miinimumini mugulate pöörlemise ja hõõrdumise teineteise vastu, seeläbi garanteerides parima võimaliku saagi kvaliteedi ja säilimise.

Virnastajaid on võimalik komplekteerida erinevate tasemete virnatäitmise automaatikaga, mis võib hõlmata lisaks külgsuunalisele liikumisele virnastaja automaatset kokkutõmbumist pikisuunas, samuti virna tasandusfunktsiooni, mis täidab tühimikud ja tagab virna ühtlase tasapinna. On võimalik lisada ka terrassiviisilise täitmise automaatika. 


Virnastaja SL 80-18

4. Kastitäitjad (GBF).

Grimme kastitäitjad on täisautomaatsed masinad. Reguleeritav vastuvõtukõrgus ja kastitäitmise raami erinevad positsioneerimise võimalused sobivad väga erineva suurusega kastide täitmiseks. Hüdrauliliselt seadistatav nn hanekael võimaldab minimeerida mugulate väljastuskõrgust kasti kohal, pehmendusfunktsiooni täidab lisaks kummist kukkumise leevendi. Kogu juhtimine toimub GBT 840 juhtpuldist. Masin on varustatud automaatse pealevoolu kontrolliga, mis käivitab ja lõpetab konveieri liikumise automaatselt. Ühe kasti täitumisel toimub ümberlülitus teise kasti täitmisele samuti automaatselt. 


Grimme kastitäitja GBF üks võimalikke lahendusi

 

5. Sorteerid (WG ja SG).

Grimme WG seeria sorteerid on varustatud pehme kummilindiga. Väljasorteeritud väiksemad mugulad langevad alumisele ristkonveierile ja suuremad mugulad juhitakse eraldi, vajadusel ka järgmisele sorteerile. Ühe eraldiseisva sorteerlindi laius on 90cm, aga masinaid saab tootlikkuse tõstmiseks komplekteerida ka tandemina s.t kokku 180cm laiuse sorteerimispinnaga. Paljude eri fraktsioonide saamiseks saab masinaid paigutada ka seeriatena.


Sõelsorteer Grimme WG900

 

Grimme valikus on ka polüuretaanist spiraalvaltsidega elektro-hüdrauliliselt juhitavad SG seeria sorteerid, kokku 9 erinevat mudelit valtside laiusega 80 – 240cm ja valtside arvuga 8-14 olenevalt mudelist. Valtside vahe on reguleeritav 5-55mm, kõik on standardis varustatud Grimme Turbo Clean funktsiooniga ja lisavarustusena on võimalik tellida valtside vahekauguse hüdrauliline reguleerimine.

Grimme unikaalne pealevoolu kontrolli süsteem (Flow Control) võimaldab täisautomaatselt käivitada ja peatada kogu terviklikku hoidlaliini, alustades vastuvõtu punkrist ja lõpetades virnastaja, kastitäitja või sorteeriga. Mistahes häire korral mõne seadme töös peatatakse automaatselt kogu liin, vältides sedamoodi mugulate kadu või ülepaiskumist liini ülekandepunktides. Kogu liini taaskäivitamine on võimalik otse juhtpuldist juba eelprogrammeeritud järjestuses. Kõik see võimaldab käsitsi tehtavad tööprotsessid viia miinimumini.

Kokkuvõttes ei tasu karta suuri, mahukaid või keerulise ruumipaigutusega hoidlahooneid – Grimme hoidlatehnikaga leiab alati lahenduse, kuidas neid kiiresti ja mugavalt täita või tühjendada nii, et oleks tagatud ka saagi hea säilimine ja kvaliteet ning hoidlapinna võimalikult efektiivne kasutus.

Uudised

Kõik Uudised
 
 
Stokker on Baltikumi juhtiv professionaalsete tööriistade ja masinate müügi- ja teenindusettevõte
 
  • Klienditugi E-R 8.00-18.00 | L 09.00-13.00
 
 
 
 
Liitu uudiskirjaga ja saa parimatest pakkumistest teada enne teisi. Iga kuu värsked uudised, näpunäited ja pakkumised Sinu postkasti.
 
 
Kas teadsid, et 100st kliendist 92 soovitaks Stokkerit ka oma sõbrale või kolleegile.
Ära vajuta
Logi sisse
E-post
Mobiil-ID
ID-kaart
SmartID
Facebook/Google
Unustasid salasõna?
ID-kaart

Kui oled juba klient, logime su sisse. Kui mitte, registreerime su kliendiks. Lihtne!

Sisene Mobiil-IDga

Logi sisse SmartId-ga
  • Kui oled Stokkeri klient, siis esmakordsel kasutamisel
  • telli salasõna siit või logi sisse ID-ga.

Ei ole veel klient? →Liitun StokkerPRO-ga ja maksan vähem.
Stokkeri veebilehel kasutatakse küpsiseid. Jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Küpsistest loobumiseks muutke oma seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutage salvestatud küpsiseid.
Halda seadeid
Nõustun