Kontrolli laadimisjaama
Võimalik, et sinu roboti laadimisjaamast on talve jooksul saanud kellegi teise pesa. Eemalda jaam vooluvõrgust ja puhasta see korralikult harjaga. Enne tagasi panemist veendu, et maapind oleks laadimisjaama all tasane. Vastasel juhul võivad laadimiskontaktid halba ühendust anda.
Kontrolli piirdetraati
Piirdetraati on väga lihtne vigastada näiteks hoogsalt lund rookides või rehatades. Vigastatud piirdetraadiga hakkab sinu robot veateateid saatma ja niidutöö jääb poolikuks. Kui piirdetraat on saanud vigastada, siis soovitame kohale kutsuda Stokkeri hooldetehniku.
Kontrolli lõiketeri
Terve ja hea väljanägemisega muru saavutamiseks on mõistlik niiduterasid vähemalt kord hooaja jooksul vahetada. Juhul kui sa ei toonud oma robotit Stokkerisse talvisesse hoiustamisse, kus terad ära vahetatakse, pead seda tegema nüüd, kevadel.
Esimene laadimistsükkel
Enne talvist hoiustamist on äärmiselt oluline, et roboti aku täis laetaks. Sellisel viisil pikendad akude eluiga oluliselt. Nüüd, kevadel, talvekorterist välja võttes on roboti akudes veel pisut surtsu, kuid õige oleks need enne esimest niitmist täiesti täis laadida.
Kingi oma robotile uus tarkvara
Kuigi robotniidukitel on pikk talvepuhkus, siis tootjafirmad töötavad samal ajal täie auruga. Igal aastal tuleb välja tarkvarauuendusi, mis parandavad väiksemaid vigu ja pakuvad uusi rakendusi.
Kontrolli oma aeda
Korja ajast kokku mahakukkunud oksad, koera mänguasjad ja ka tuulega kohale lennanud prügi, mis robotniidukile ei meeldi. Veendu, et taimed ja põõsad poleks piirdetraadile vajunud.
Millal on õige aeg niitmiseks?
Perfektse golfimuru-laadse tulemuse saavutamiseks on kokku vaja segada keeruline retsept. Üks olulisim komponent selles retseptis on Ambrogio robotniiduk, kuid kindlasti tuleb ka tähelepanu pöörata õigele ajastusele. Millal teha esimene niitmine? Liiga varakult niites võid muru kahjustada. Eksperdid soovitavad esimese niitmise teha siis, kui muru on kasvanud vähemalt 5cm kõrguseks.
Milline niiduseadistus valida?
Eksperdid soovitavad niita esimest korda siis, kui muru on kasvanud vähemalt 5cm. See tähendab, et pead roboti niidukõrguse kõige kõrgema astme peale tõstma. Seejärel iga nädala kaupa langetama niidukõrgust seni, kuni oled saavautanud enda jaoks sobiva muru pikkuse. Rusikareegel on, et muru ei tohiks niita korraga rohkem kui 1/3 tema pikkusest. Sellest reeglist kinni pidades on murujuured tugevamad, need hoiavad paremini niiskust, ei kuiva ära, rohi ei sammaldu ja ei teki ka üleliia umbrohtu.
Uued puud ja põõsad?
Kui sul on plaan kevadel aeda tuua uued puud ja põõsad, siis kindlasti äärista need piirdetraadiga. Stokkeri robotispetsialistid tulevad Sulle appi nii nõu kui jõuga. Oma kodule lähima Stokkeri keskuse kontaktid leiad SIIT