Pole saladus, et energiahindade tõus tähendab tarbijatele lisakulusid. Tootmisettevõtete puhul on suured kulud märkimisväärseks puuduseks - mida vähem energiat tootmises kasutatakse, seda paremini globaalses konkurentsis püsitakse. Mainimata ei saa ka jätta, et turvalisemas ning tervist säästvas töökeskkonnas töötavad töötajad on õnnelikumad. Töötajate õnnelikkus, omakorda, väljendub ettevõtte tootlikkuses.
On üldteada, et keevitustsehhi õhu puhtana hoidmine aitab kaitsta inimesi, vara ja tootlikkust.
Kui rääkida õhukvaliteedi kontrollist tööstuslikus tootmises, on keevitussuitsu eemaldamise küsimus muutunud aastatega üha olulisemaks. Keevitajad ja teised tootmisruumi töötajad puutuvad keevitamisel kokku erinevate ohtlike lenduvate osakestega, mis võivad põhjustada püsivaid tervisekahjustusi, isegi vähki: 2019. aasta töö- ja keskkonnatervise kohordiuuring, milles osales üle 17 miljoni keevitaja Saksamaalt USA-ni, näitas selgelt, et keevitussuitsuga kokkupuutuvatel inimestel - eriti aga keevitajatel - on 43% suurem tõenäosus haigestuda kopsuvähki.
Planeerimine on kriitiline
Keevitussuits on õhupuhastustööstuses ainulaadne probleem, sest kõrgel temperatuuril tekkivad üliväikesed lenduvad osakesed on tervisele kahjulikud ühendid, mis lihtsamale ventilatsioonisüsteemile üle jõu käivaks probleemiks osutuda võivad.
Kaasates planeerimisprotsessi professionaalse inseneri, on õhupuhastussüsteem võimalik seadistada nii, et see sobiks keevitajate tööviisiga konkreetses töökojas. Lisaks töötajate tervise säästmisele, aitab säärane süsteem hoida täiendavalt kokku ka kütte- ning elektriarvetelt.
On ütlematagi selge, et end on tarvis keevitussuitsu eest kaitsta, kuid tähele tasub panna, kuidas seda täpselt teha. Esimese variandi puhul tuleb puhastatud õhku siseruumides tsirkuleerida. Teisel juhul tuleb saastunud õhk aga ruumidest välja juhtida.
Valides esimese variandi, tuleb järgida keevitusprotsessi käigus tekkivate saasteainete piirnorme. Teise variandi puhul peate teadma, et hoonest välja juhitav õhk vajab enda asemele aga puhast, saasteainetest vaba õhku. Pikal ja külmal aastaajal vajab eelnimetatud puhas õhk ka soojendamist, mis toob kaasa suurema energiatarbimise ning märkimisväärsed lisakulud.
Ventilatsioonisüsteemi valides valib üha enam kliente võimaluse, kus õhku ei juhita mitte tööruumidest välja, vaid see puhastatakse ning jääb siseruumidesse “alles”, välistades seeläbi pea täielikult töötajate kokkupuute õhu teel levivate kahjulike keevitusgaasidega.
Teine oluline aspekt, millele suitsuärastuslahenduse valikul tähelepanu pöörata, on ventilatsiooni juhtimissüsteem.
Lihtsaid juhtimissüsteeme on võimalik kasutada vaid sisse/välja režiimis, ehk siis kas süsteem töötab täisvõimsusel või on täielikult välja lülitatud. Võite aimata, et sellised lahendused on madala soetusmaksumusega, kuid nende kasutamise on kallis, kuna süsteem tarbib töötamise ajal alati maksimaalselt võimsust.
Kõikvõimas automaatika

Kokkuvõtteks võib öelda, et ülitõhusad suitsueemalduslahendused võivad oluliselt vähendada või peaaegu täielikult kõrvaldada töötajate kokkupuute keevitamisel lenduvate kemikaalidega, mille tulemuseks on puhtama õhuga töökeskkond, parem töömoraal, suurem tootlikkus ning tootmise töökindlus. Kui lisate võrrandisse õhu tsirkulatsiooni ning kaasaegse juhtimissüsteemi, saavutate lausa kolmekordse tulemuse: töötajate parem tervis, suurenenud tootlikkus ning lühike tasuvusaeg.
Suitsu eemaldamise süsteemide rakendamine teie tootmishoones on tegelikult palju lihtsam ja kuluefektiivsem kui arvate. Ja mis veelgi parem: te ei ohverda selle saavutamiseks jõudlust.
Võta ühendust meie spetsialistidega ja me aitame teil siseõhu kvaliteeti parandada.