Open MenuTooted e-poesOpen SearchOpen CartOpen Account
X

Akuga tööriist sobib linnaaeda

03.05 2016 13:49

Akuga aiatööriistad on ideaalsed eelkõige linnaaedadesse, kus hooldatavad pinnad ei ole üleliia suured ja kus bensiinimootori popsumine võib panna naabri kiruma.

Suurusjärgus 500 ruutmeetrit muru, paarsada meetrit hekki või samapalju aiaääri-peenraservasid on akuga aiatööriistadele mokkamööda suurused. Aku mahutavusega seotud piiratud tööajale sekundeerib elektritööriistade suhteline müravabadus: kes meist soovib laupäeva hommikul koduaias kohvi juua või päikeseloojangu eel liha grillida müra saatel, mida töökate lähinaabrite bensiinimootoriga niitjad tekitavad.

Meilt küsitakse alatihti, kui suure mahtuvusega peab aku olema ampertundides (Ah). Mida suurema mahtuvusega on aku ja mida kõrgemat pinget ta võimaldab, seda kauem saab ühe laadimisega järjest tööd teha. Worxi toodetele pakutakse nii 40 kui ka 20 voldist akut, mille mahtuvus on 2 ampertundi. Ka on aku hind on korrelatsioonis mahtuvuse ja pingega. Üldiselt, alla 18V ei ole aiatööriistale sobiv toitepinge.

Viimasel ajal on tootjad hakanud valmistama akude ja seadmete universaallahendusi. Näiteks Worxi puhul sobivad nii 20 voldiste aiatööriistade kui ka 20 voldiste elektriliste tööriistade akud omavahel. Kui soetada kaks erinevat masinat, on ka kohe olemas mitu akut, mida omavahel vahetada ja töö ei peagi katkema.

40 voldise toitepingega aiamasinaid on võimalik osta ka täitsa ilma aku ja laadijata. Nii saab iga järgmise masina soetada oluliselt soodsamalt – jagad seadmete vahel üht ja sama akut. Näiteks ostes murutrimmeri komplekti koos aku ja laadijaga ning lisaks võttes 99 euro eest õhuluua karkassi. See asjaolu seletab ka, miks toodetel on vahel hinnad ilma akuta.

Kas üks või kaks akut? See sõltub murupinna suurusest, heki pikkusest. Tavaliselt piisab isegi ühest akust, kuid suuremat sorti aia puhul võib ju lisaaku garaažiriiulil tagavaraks olla. Nii kindlustad kohvipausdeta töö.

Aku laadimine võib töö katkestada. Worxi tootevaliku tegemisel oleme valinud 20 voldistele aiatööriistadele 3 tunni laadija just eelkõige soodsamat hinda silmas pidades. Kuna 40 voldise toitepingega masinaid kasutatakse veidi suuremate aedade puhul ja masinad on ise ka võimekamad, siis neil on komplektis 1 tunni laadija.

Aku mahtuvus seab omad piirid tööajale, aga linnaaia tingimustes näiteks 40 voldise murutrimmeri umbes pooletunnine tööaeg on täiesti piisav. Ega keegi ei hakka ju kogu muruplatsi puhtaks trimmerdama, vaja ikka aiaääred, kõnniteeservad ja peenraotsad puhtaks lasta. Ja hekipügaja 700 m (igast küljest pügades siis 3x233 m pikkune hekk) lõikepikkus on ka mõistlik.

Silmas tuleks pidada, et 100-300 euro vahele jäävad hekilõikajad, trimmerid ja veidi kallimad saed ning muruniitjad on kodukasutuseks mõeldud masinad, nad ei ole ette nähtud raha teenimiseks haljastusettevõtetes. Kui maamajapidamises on vaja kilomeetrine kraaviperv ja põlluäär puhtaks trimmerdada, siis tuleb bensiinimootoriga tööriist appi võtta. 

Tooted

Artiklid

kõik artiklid
 
Sisene e-poodi
Unustasid parooli?


Ei ole veel registreerunud? Loo uus kliendikonto

Kui oled juba Stokkeri klient ning oled andnud meile oma isikukoodi, saad e-poodi sisse logida ID-kaardiga. Sisene ID-kaardiga >

Sisene läbi Facebook´iLogi sisse läbi Google´i
Kulu-+ja+varuosad+aiatehnikale